Synology Firmasının NAS Sunucularında kullandığı DSM Adını verdiği İşletim Sistemini Ücretsiz olarak bizlere sunuyor. Çeşitli BootLoader İmjlarını Flash belleğimize ya da SD Kartlara atıp Kendi Donanımımız üzerinde DSM İşletim sistemini çalıştırmak mümkün.

Gerekli olan şeyler

 1. 64-bit işlem mimarisine sahip işlemcili bilgisayar kasası
 2. 7/24 Çalışmaya uygun Harddisk (Özel NAS Diskleri -SSD Olabilir)
 3. Flash bellek ya da SD Kart

Ne özellikleri var ?

 1. Kendinize ait bulut sunucunuz olmuş olur telefonunuzdan ya da siz uzaktayken bilgisayarınızdan dosyalarınıza erişebilirsiniz.
 2. Film Arşiviniz mi var DSM İşletim sistemi içerisinde Medya Merkezi Uygulamar sayensinde Filmlerinizi Afişlerine ve Türüne kadar Kategorize edip sizlere film portalı sunuyor.
 3. CCTV Özelliği sayesinde Sunucunuz NVR Özelliği kazanıyor İP Kameralarınızı kolaylıkla ekleyebilir yönetebilirsiniz.
 4. Sanallaştırma İstasyonu uygulamasıyla Sunucu Üzerinde birden fazla Sanal Bilgisayarlar oluşturup İşletim Sistemleri çalıştırabilirsiniz.

 

KURULUM VİDEOSU

 

 

Dosyalar

Win32 Disk İmager

Bootloader

DSM

2 comments
 • Mustafa
  15 Aralık 2018 at 20:55

  Çok başarılı bir paylaşım olmuş teşekkürler. milyarlarca para verip alınan donanımlara gerek yok aslında, Müsait bir zamanımda kullanmadığım bilgisayarıma kurulumu yapacağım.

  Yanıtla
 • Necip Armağan
  17 Haziran 2020 at 13:11

  bilgisayarı boot ettiremıyorum nedense usb ye yazdırıyorum dosyayı ama bilgisayar usb den boot secenığınde olduğu halde boot olmuyor dırek windows açılış ekranına geçiş yapıyor

  Yanıtla

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.