08.06.2011 Yarın Dünya IPv6 Günü, versiyon 6 IP teknolojisi dünya çapında teknoloji devlerinin de katılımı ile test edilecek.

Dünya çapında düzenlenecek olan IPv6 günü devlerim katılımlarıyla gerçekleşecek. Google , Facebook, Bling,Mozilla,Yahoo ‘nunda aralarında bulunduğu 400’u aşkın web sayfasına PIv6 üzerinden de erişebilecek

TÜBİTAK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Türkiye’den TÜBİTAK ULAKBİM, ODTÜ ve Turkcell yarın web sitelerini, IPv6 üzerinden de yayınlayarak bu organizasyona katılım sağlayacak.

TÜRKİYE DE KATILACAK
Türkiye’de de 8 Aralık 2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ”Kamu Kurum ve Kuruluşları için IPv6’ya Geçiş Planı” konulu TC Başbakanlık Genelgesi ile dünya çapında ses uyandıran IPv6’ya geçiş stratejisi en üst düzeyde yayımlandı. Genelge kapsamında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun (BTK) öncülüğünde başlatılan ve yıl sonuna dek sürecek olan ”IPv6 Protokolüne Geçiş Eğitimleri” TÜBİTAK ULAKBİM tarafından verilmeye devam ediyor. Katılım sağlayacak kurumların tam listesi için bakınız: http://www.worldipv6day.org/participants/index.html adresinden öğrenilebiliyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.